Bebeklerimiz için akıl kartlarının önemi

tarihinde tarafından eklendi.

Bebeklerimize akıl kartları ile birşeyler öğretmek doğru mu

İlk olarak kesinlikle söyleyebileceğim şey bebeğimizle vakit geçirmemiz onunla oyun oynamamız hem sosyalleşmesine hemde bebeğimizin zeka gelişimine pozitif katkı sağlayacaktır. Doktorların ortak kanısı bebeklerimize akıl kartları ile birşeyler öğretmek onlar için gerçekten çok faydalı! Akıl kartları bir çok farklı kategoride düşünülerek hazırlanmış olan eğitici ve bebeğimizin hoşuna gidecek şekilde dizayn edilmiş kartlardır.

Bu akıl kartları bebeğimizin zeka gelişiminde bir yere sahip mi

Bir önce paragrafta aslında bu sorunun da cevabı var, bebeğimizin zeka gelişimini olumlu yönde etkiliyor bebek akıl kartları. Hem oyunu oynamak hoşlarına gidiyor hem de yeni birşeyler öğreniyorlar ayrıa bu eğitim sistemi hoşlarına giden bir şekilde olduğu için daha rahat kavrayabiliyorlar öğretmek istediklerimizi. Bununla birlikte bebeklerimizin odaklanma yani dikkat sürelerini arttırırlar. 

Akıl kartları ile nasıl bebek eğitilir

Akıl kartları ile nasıl bebek eğitilir

Akıl kartları bebek zeka uyarım kartları olarak da bilinirler. Bebeklerimiz zıt renkleri ve dairesel şekilleri çok rahat algılarlar, genellikle buna göre dizayn edilen akıl kartları da bebeklerimizin dikkatini çeker ve olaya odaklanırlar. Geçirdikleri vakit eğlenceli olduğu için kavrama ve dikkatini oyun kartlarına vermeleri ile yeni kelimeleri nesneleri öğrenmeye başlarlar. Unutulmaması gereken bir diğer nokta da ebeveynlerin davranışlarının bebeğimizin öğrenme yeteneğinin gelişmesi ile doğru orantılı olduğudur.