Bebeklerimizi büyük tehlikeden koruyalım : Paraben!

tarihinde tarafından eklendi.

Paraben nedir? Neden tehlikelidir?

Wikipedia sitesinde yer alan sözlük tanımına göre paraben ilaç, kozmetik, gıda gibi sektörlerde kullanılan ürünlerin raf ömrünü arttırmayı amaçlayan koruyucu bir kimyasal maddedir. Tanımı faydalı gibi görülsede paraben tam anlamıyla zehirli ve toksik bir maddedir. Paraben meme kanserine yakalanmış kişilerin kanserli dokularından alınan örneklerin çoğunda tespit edilmiştir. Yapılan tüm araştırmalarda parabenin kanseri tetikleyen kimyasal bir zehir olduğu defalarca kanıtlanmıştır.

Hangi ürünler paraben içeriyor

Hemen hemen her ürünün içerisinde parabene rastlayabilirsiniz, bir ürünün paraben içerip içermediğini anlamak için içindekiler bölümüne bakmanız yeterli direk olarak paraben yazmıyorsa fakat methylparaben, ethylparaben, buthylparaben, benzylparaben gibi sonu paraben ile biten maddeler yazıyorsa da o ürün paraben zehrini içeriyordur!Paraben kesinlikle zehirli ve toksik bir maddedir ve dikkat etmemiz gerekiyor.

Bebeğinizi parabenden koruyun!

Bebeğinizi parabenden koruyun!

Bebeğiniz için kullanacağınız ürünlerin kesinlikle paraben içermediğine emin olun. Bizim şansımız doktorumuzun gerçekten çok iyi ve araştırmacı bir insan olmasıydı ve bize bebeğinize şunu verin demek yerine paraben içermeyen şu ürünler var bir araştırın şeklinde telkinde bulunmuştu. Sizde bildiğiniz parabensiz ürünleri bu makalenin altına yazarak diğer ailelerin faydalanmasını sağlayabilirsiniz!