Bebeğimize demir ilacının verilmesi, demir eksikliği ve paraben

tarihinde tarafından eklendi.

Öncelikle bebeklerimizin demir ihtiyacı

Öncelikle bebeklerimizin demir ihtiyacı

Bebeğimi kontrol için sağlık ocağına götürdüğümde kontrollerden sonra bebeğimin kullanması için bir demir ilacı verdiler.  Fakat yaptıkları kontroller herhangi bir şekilde demir eksikliği veya benzeri bir test değildi. Bende merak ederek sordum nereden biliyorsunuz bebeğim de demir eksikliği olduğunu diye fakat tatmin edici bir cevap alamadım.


Eve gelip araştırma yaptım ve eşimin bir tanıdığı olan doktora sormasını söyledim. Sonuç olarak Dünya sağlık örgütü ve sağlık bakanlığı bu coğrafyada doğan bebeklerin kesinlikle demir ihtiyacı olduğuna kanaat getirmiş. Ve herhangi bir teste gerek kalmadan bu şekilde dışarıdan destek alınmasını önermiş.

Verdikleri ilaç Paraben içeriyor

Eşimin arkadaşı olan doktor demir takviyesi yapın güzel dedikten sonra peki sorar mısın "içerisinde paraben var yine de verelim mi?" demem ile birlikte doktor "lanet olsun buna ya" diyerek başladı ve kesinlikle vermeyin dedi. Bu beklediğim dürüstlükte bir cevaptı çünkü kendi araştırmamı yapmıştım ve paraben içeren bu tarz ilaçların inanılmaz tehlikeli olduğunu biliyordum. Eşim kendisine peki ne yapmalıyız demir verelim ama nasıl diye sorduktan sonra sağ olsun bize biraz araştırma yapıp döneceğini söyledi ve iki gün sonra paraben içermeyen başka bir ilacın adını verdi ve 1 Haftadır takviye olarak kullanıyoruz en azından içim rahat!